מתי?

ביום שני, ה-16 במרץ 2020

בשעה: 20:00

הוסף ללוח שנה 2020-03-16 19:00:00 2020-03-16 20:00:00 Asia/Jerusalem כלוב העליזים למידע מלא: https://hagilboa.org.il/events/437/ אולם המופעים האזורי בית ציזלינג

איפה?

אולם המופעים האזורי בית ציזלינג


קומדיה מטורפת

מאת: ז'אן פּוארה תרגום: אלי ביז'אווי בימוי רפי  ניב תפאורה: סבטלנה ברגר מוסיקה: אלעד אדר
תאורה: אמיר קסטרו תלבושות: יהודית אהרון כוריאוגרפיה וייעוץ תנועה : טולה דמארי איפור והדרכת דראג: אסף פרן קרבות במה: גנאדי בבצקי בהשתתפות:  אליאור אליהו אמסלם, איתמר אליהו, שירי גולן, תמר מלאכי, ניר סעדון, אדוה עדני, יונתן צ'רצ'י, אמיר קריאף, מולי שולמן

ז'ורז' מנהל מועדון לילה מצליח בסן טרופז העליזה והזוהרת של שנות השבעים. מישל הוא בן זוגו וכוכב מופעי הדראג העולים במועדון. השניים חיים באושר ובנחת בקן אוהבים שמח וצבעוני עד שלוראן, בנו של ז'ורז' (מלילה שהיה מעדיף לשכוח) מודיע להם שהוא מתחתן ושהורי הכלה הסופר-שמרנים מעוניינים לפגוש את הוריו והם בדרך לביקור. מכאן מתפתחת קומדיית מצבים מטורפת, מצחיקה (עד דמעות) ומרגשת (עד דמעות). המחזה, שהפך שם נרדף לקומדיה צרפתית, זכה להצלחה גדולה בכל מקום שבו הועלה ועובד לסרט שהפך לקלאסיקה צרפתית.

מהביקורת

"קומדיה מטורפת, ססגונית ורבת חן, מלאת קסם, הוד והדר ומצחיקה עד בלי די "(אסתר טל, מוטקה).
"מדובר בהצגה מצחיקה ומענגת, חיונית וראויה במועדה" (צבי גורן, "הבמה").
"אם  אתם רוצים לשכוח מבעיות היומיום וליהנות משעה וחצי של בידור, "כלוב העליזים" היא הצגה בשבילכם " (ירמי עמיר , כאן תרבות)
"מעבר להיותה קומדיה משעשעת ומהנה, היא הצגה חשובה ורלוונטית, עם ביקורת על אותם אנשים שעדיין לא מסוגלים לקבל את מה ששונה ואחר ולא הולך בשביל שעליו הולכים כולם"
( ליבית אבן פז – בלוגרית תרבות – "מפרגנת")

קומדיית מצבים מטורפת – משחק משובח וקולח" (חיים נוי, קפה דה מרקר)