טבלת אנשי קשר - ביה"ס יד לחמישה
שם תפקיד טלפון נייד מייל
הילה כהן מנהלת ביה"ס 04-6499973 [email protected]

לאתר בית הספר לחץ כאן

"יד לחמישה" הוא בית אוהב ותומך לתלמידיו ולקהילתו.

בית זה בנוי על יסודות האמונה באדם, שייכותו לחברה, למקום ולארץ, מטפח תרבות של למידה ומחזק אורח חיים דמוקרטי.

"יד לחמישה" מאמין בגישה משלבת בינו לבין המשפחה והקהילה למען השגת איכות לימודית, תרבותית וחברתית. צוות ביה"ס וועדת החינוך שותפים בקבלת החלטות לגבי כיווני התפתחותו השונים, בניית תוכנית עבודה המתאימה לצרכי בית הספר ותלמידיו תוך דגש על איגום משאבים.

בעידן בו המידע מתרבה ומתחלף בקצב מהיר, בית הספר עסוק לא רק בהקניית ידע אלא גם בהקניית כלים לרכישת ידע, לביקורתיות, ללמידה עצמאית וליוזמה.

אני כמנהלת רואה בעבודה החינוכית שליחות ומאמינה כי כל אחד מאיתנו הינו יחיד ומיוחד. משום כך עלינו כמחנכים לתת מענה לכל תלמיד ותלמידה ככתוב בספר מישלי "חנוך לנער על פי דרכו".

בית הספר מאמין ברוח הגישה ההומניסטית, המדגישה את ערך כבוד האדם.

בית הספר מטפח אדם בעל מודעות עצמית, לומד עצמאי, היכול להתמודד עם עולם משתנה, כמו כן, אדם היכול לבטא ולממש את כישוריו המיוחדים ונטיותיו האישיות, כך שיוכל למצות את המיטב שבו ולהגיע למצויינות אישית.

מניסיוני אני רואה חשיבות בלמידה תוך חוויה. למידה המאפשרת פיתוח כישורים והרחבת אופקים. למידה המציידת את התלמידים בכלים אקדמיים, ערכיים וחברתיים שיאפשרו להם להיות בוגרים מאושרים, מצליחים ותורמים.

בית הספר מעודד את מעורבותם של הלומדים בחיי החברה הישראלית, תוך טיפוח אזרחות פעילה, מחוייבות לערכיה, תרבותה ומורשתה וכן מנהיגות חיובית המאמינה בנתינה ובהתנדבות.

אנו בבית הספר עומדים תמיד לרשותכם כדי להקשיב, לחלוק ולעסוק במעשה החינוכי.

העבודה החינוכית על גווניה השונים בביה"ס:

הקשר עם הקהילה– אנו שומרים על קשר הדוק עם דור המייסדים ועורכים מפגשים מרגשים בין דוריים . המפגשים נערכים בעיקר בחגים, בשיתוף פעולה הדוק עם "דורות בגלבוע".

מוזיאון לתיעוד תולדות ההתיישבות בחבל תענך- הקמנו בין כתלי ביה"ס מוזיאון קטן ובו מוצגים שנאספו ונתרמו מהתושבים. צוות ההוראה תכנן בנה והתאים לכל פינה במוזיאון פעילויות ללימוד חוויתי ומעשיר.

 דו קיום- מזה כ- 7 שנים אנו מקיימים פרוייקט למען דו קיום בשלום ושכנות טובה עם ילדי ביה"ס בכפר הערבי השכן מוקבלה.

מפגשי דו קיום אלה, הפכו למסורת ויימשכו מפני שהם אבן דרך חשובה בפעילויות למען קרוב הלבבות בגלבוע.

 מפגש יום א' שבועי- בימי א' בשבוע אנו מקיימים מפגש שבועי בו שותפים כל תלמידי בית הספר. הכתה האחראית סוקרת את הנעשה בבית הספר, בארץ ובעולם. המפגש מתחיל בהנפת דגל הלאום ומסתיים בשירת שיר עברי הנלמד בכל הכתות ובשירת ה"תקוה".

 רגע של ארץ ישראל- צוות ההוראה בבי"ס בנה תכנית אורך ייחודית ללימוד פרקים נבחרים שהם נכסי צאן ברזל בתולדות המדינה. בתוכנית זו לומדים הילדים להכיר את הדמויות החשובות, הארועים והמקומות ובכך קושרים את עצמם, משפחתם והיישוב בו הם גרים לעשייה הציונית. 

בית הספר יד לחמישהבית הספר יד לחמישהבית הספר יד לחמישה